pikaajaline kõhuvalu 27.02.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu mure on selline, et novembri lõpus algasid mul parema roidekaare all valud. Käisin perearstil, tehti vereproov maksanäitajatest, mis olid korras. Valud ära ei kadunud, vaid muutusid tugevamaks. Perearst saatis ultrahelisse, mis oli ka korras. Käisin ka gastroenteroloogil ja ka seal ei avastatud midagi. Praeguseks on valud kestnud kolm kuud, enesetunne on halb, pea käib ringi ja kõrvus kumiseb. Eelmisel kevadel opereeriti ära sapipõis, kuid ultraheli ei avastanud, et seal peale opi midagi halvasti oleks. Valud ei kao ära ja muutuvad iga päevaga üha välja kannatamatuteks. Depressioon ja stress hakkavad ka juba tekkima ning igapäeva elu on tugevalt häiritud. Millest võib selline valu tekkida ja nii kaua kesta?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Peaksite pöörduma uuesti perearsti poole, et teha täiendavaid uuringuid või suunata konsultatsioonile. Ainult kirjelduse järgi ma diagnoosi pakkuda ei oska.