Keisrilõike sisemine õmblus 11.12.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

2,5 aastat tagasi tehti mulle keisrilõige. Haav paranes ilusasti ja esialgu tundus kõik korras olevat. Mingil hetkel tundsin, et keisrilõike sisemise õmbluse parempoolses otsas on väike, umbes sõrmeotsa suurune, käega tuntav kühm (ise arvan, et õmbluse ots). Esialgu valu polnud. Ca pool aastat tagasi hakkas see vahelduva eduga valutama (vahepeal annab põletik järgi). Käega katsudes on tulivalus, samuti keha liigutades (asub täpselt püksivärvli kohal). Käisin ka arsti juures, kes keisrilõike tegi ning ta vaatas seda kühmu ultraheliga, kuid ei näinud seda eriti hästi. Valu korral soovitas peale määrida Diclofenac'i sisaldavat salvi ning ütles, et aja möödudes peaks see kühm ära kaduma või sulama. Kahjuks pole salv aidanud. Ise arvan, et õmbluselõpp jäi kuidagi halvasti ning nüüd tekib sinna millegipärast põletik. Kas Te oskate mulle palun nõu anda, mida teha või kelle poole sellise murega pöörduda?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teie poolt välja pakutud õmblusniidi ümber olev põletik on üks variant. Keisrilõike jäärel võivad haava implanteeruda ka emaka limaskesta tükid, mis hakkavad seal elama oma elu ja moodustavad nn endometriootilise kolde. Mõlema põhjuse puhul soovitan kirurgilist ektsisiooni ehk väljalõikamist.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

vikrüül

Kõhul tehti õmblus ja eemaldati naevus. Võtsin ise vikrüüli välja kui millegipärast väike osa pindmisest õmblusest jäi sisse. Kas vikrüül tekitab jama kui see jääbki kõhu rasvkoesse või on säherdune materjal ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Vikrüül on resorbeeruv materjal ja täielikult peaks ta imenduma poole aastaga. Teine võimalus on, et organism viskab jääkõmbluse välja.

Loe edasi

Sisemine verevalum alakõhus

Tere!
Millest võib tekkida sisemine verevalum alakõhus?
Tehti haiglas ultraheliga kindlaks.
Pandi mulle tilka ja küünlaid, aga siiani pole need valu alandanud.
Valutasid ka rinnad ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Teie vanuses kui traumat pole olnud on probleem tõenäoliselt günekoloogiline. Soovitan pöörduda günekoloogi poole.

Loe edasi

õmblus

Tere,
Käisin nädal tagasi operatsioonil, kus põlveõndlast eemaldati tsüst. Õmblus 8cm, nädalaega hiljem tekkis õmbluse alla paistetus, vesi õmbluse all.
Kas see on normaalne peal operatsiooni ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Operatsioonihaava paistetuse tõttu peaksite konsulteerima Teid opereerinud kirurgiga - päris normaalne see ei ole.

Loe edasi

keisrilõike arm

Tere,
mul oli u 1,5a tagasi keisrilõige, u 10cm arm on alakõhul horisontaalselt. nüüd avastasin aga et armi keskel on armi katsudes tunda nagu mingit väikest muna (d 1cm). Mis see olla võib?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Tegu võib olla armisonga või õmblusmaterjali ümber tekkinud granuloomiga. Et midagi kindlamat väita, peaks armi nägema/katsuma.

Loe edasi

hemorroidide operatsioon

01.03.2007 tehti mulle op tartus, nüüd jookseb juba 3 kuu aga wc käimisel tuleb ikkagi verd. Käisin kohaliku üldkirurgi juures ravil, kus määrati 2 antibiootikumi kuuri ja küünlad kuna olevat olnud mingi ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Võimali,k, et on jäänud alles mõni hemprroid. mis veritseb. Mõnikord aitab õmblus või kummiligatuur. Soovitada oskan vaid peale Teie läbivaatamist.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: