Keisrilõike sisemine õmblus 11.12.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

2,5 aastat tagasi tehti mulle keisrilõige. Haav paranes ilusasti ja esialgu tundus kõik korras olevat. Mingil hetkel tundsin, et keisrilõike sisemise õmbluse parempoolses otsas on väike, umbes sõrmeotsa suurune, käega tuntav kühm (ise arvan, et õmbluse ots). Esialgu valu polnud. Ca pool aastat tagasi hakkas see vahelduva eduga valutama (vahepeal annab põletik järgi). Käega katsudes on tulivalus, samuti keha liigutades (asub täpselt püksivärvli kohal). Käisin ka arsti juures, kes keisrilõike tegi ning ta vaatas seda kühmu ultraheliga, kuid ei näinud seda eriti hästi. Valu korral soovitas peale määrida Diclofenac'i sisaldavat salvi ning ütles, et aja möödudes peaks see kühm ära kaduma või sulama. Kahjuks pole salv aidanud. Ise arvan, et õmbluselõpp jäi kuidagi halvasti ning nüüd tekib sinna millegipärast põletik. Kas Te oskate mulle palun nõu anda, mida teha või kelle poole sellise murega pöörduda?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teie poolt välja pakutud õmblusniidi ümber olev põletik on üks variant. Keisrilõike jäärel võivad haava implanteeruda ka emaka limaskesta tükid, mis hakkavad seal elama oma elu ja moodustavad nn endometriootilise kolde. Mõlema põhjuse puhul soovitan kirurgilist ektsisiooni ehk väljalõikamist.