Songaoperatsioon kaks aastat tagasi. Aeg-ajalt ebamugavustunne. 21.01.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Natuke üle kahe aasta tagasi opereeriti minul kubemesonga. Paberite järgi pandi sinna võrk sisse. Aeg-ajalt pärast trenni või mõnikord isegi niisama on hakanud tekkima ebamugavustunne samas kohas, kuid kusagilt midagi välja ei pitsita ja valus ei ole. Ebamugavustunne on seotud ka natukene sellega, et kohta katsudes on see nn "tundetu" - ainult näppudega tunnen. Tekkis hirm, et song võib retsidiivne olla ja tagasi tulla. Olen kuulnud, et see võib normaalne olla, sest keha on kasvanud ning see võib mõjutada selle võrgu liikumist. Milles asi võib olla ja kas on põhjust muretsemiseks?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Võrk reeglina annab vähem retsidiive kui omakudedega plastika, kuid selle "hinnaks" on tihti just see, mida kirjeldate - mingi aisting songa kohas, mis pole küll valu aga segab. Ega sellise asjaga midagi palju teha ole, tuleb leppida. Muretsemiseks põhjust ei näe.