Valulik alaselg,-kõht 14.01.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Kaebused parema poole alaselja ja alakõhu piirkonnas, mis levib ulatuslikult. Kui tekib järjekordne valuhoog, kaasneb sellega iiveldus, nõrkus, külmavärinad, kõhuvalu, isutus...On ka üsna sage pissilkäimise vajadus
Umbes 4 aastat tagasi esinesid samalaadsed kaebused, mis läksid järjest hullemaks ja selgus, et asi oli neerukivides. Tarbisin suurel hulgal vedelikku ja ilmselt väljusid ise, sest mõne nädalaga sa haiglas viibituna kõik korda..
Kas asi võib taas neerudes olla, kuigi olen eluviisilt tervist hoidev, alkoholi ja suitsu mittetarbiv noor? Või on põhjust siiski arstile minna ja mitte enam oodata, kannatada?

Ette tänades Teid!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teie poolt kirjeldatu ja ka fakt varasemast neerukivist viitavad otseselt samale haigusele. Ei näe kannatamisel mõtet - tuleks pöörduda arstile.