Päraku serval punn 22.09.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Probleem selline, et tekkis ei-millestki päraku servale punn kõva sisuga, mis tugevat valu teeb. Kui pigistada seda, siis on näha, et see on tumesinise värvusega. Algul arvasin olevat tavaline mädapunn, (et ehk tugevast pühkimisest tekkinud) kuid pigistada seda võimatu, sest see liiga tugev ja valus. Milles võiks olla probleem: kas kasvaja või siis mingi lümfipõletik?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kirjelduse järgi võiks olla hemorroidaaltromboos. Kindel olla peaks ka nägema. Soovitan arstile näidata.