Veritsus päraku lähedal 01.12.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Mul selline mure, et pärakust natuke üleval pool on nagu miski väike auk, kust tuleb väheles määral verd. Natuke annab see endast märku ka valulikkusega. Kui pikemat aega istuda, siis muutub ka nagu täiesti tuimaks. Mõnda aega tagasi tuli sealt samast august sellist mädast verd ja ta lõhnas ka väga halvasti. Nüüd tuleb ainult wc-s käies. Pärast on ka aluspükstel verised jäljed. Mida teha? Millise arsti juurde pöörduda? Mis see "haigus" endast kujutab?

Ette tänades
26a noormees

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu võib olla pilonidaalsiinusega aga ka paraproktiidiga. Esimene on tõenäolisem. Mõlema haiguse puhul oleks vaja kirurgilist ravi. Peaksite pöörduma perearsti saatekirjaga kirurgi vastuvõtule.