Päraku kasvaja? 09.12.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

olen 19. a neiu ja probleemiks on mingi põidla otsa suurune moodustis päraku piirkonnas, olen lugenud hemorroididest ja frisuuridest ja teistestki asjadest, kuid kahtlema paneb mind see, et mul on see asjake seal juba lapsest peale olnud ja järjest suuremaks kasvanud, alguses oli vaid väike punn. Samas aga ema ütles mulle, et ka temal on midagi sarnast ja et see on vaid liigne nahk seal. Mul ei olegi see moodustis nagu siin kirjeldatud sihuke punnis ja tumedat lillakat või punast värvi, vaid täiesti tavaline naha värvi ja naha moodi asjandus. Samas aga teeb see mulle pärast kõhukinnisust valu. Kõige rohkem kardangi, et see on äkki kasvaja. Mis nähud kasvajal on ja kas see võib olla ka eluohtlik? Tean, et pean arstile pöörduma, aga küsida tahtsin ikkagi.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kuna see muna on Teil olnud juba lapsest saadik ja et olete 19 aastane, siis julgen väita, et see ei ole pahaloomuline kasvaja ja pole ka eluohtlik. Vaatamata sellele ja et see põhjustab Teile vaevusi, siis soovitan näidata arstile - vastasel korral ei saa Teid aidata.