imelik sõlmeke 15.11.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

mul on täpselt kohta, kus aluspükste äär vastu jalga (nö kondikoht) hõõrub, tekkinud imelik sõlmekeselaadne nahaalune moodustis. vahel, kui kitsaste pükstega on hõõrumine tugevam, läheb see kuidagi suuremaks (paiste) ja valulikumaks, tekib selline suurem nahaalune valulik moodustis, mis siis mõne aja möödudes tagasi tõmbub ja on uuesti selline väiksem ja valutu sõlmeke. muidu on lihtsalt nagu herneterasuurune nahaalune tükike ega häiri otseselt. millega on tegu ja kuhu peaksin tallinnas selle eemaldamiseks pöörduma (perearst, kirurg)?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Millega täpselt tegu, selgub peale moodustise eemaldamist ja mikroskoopilist uurimist. Esialgu võib teha vaid oletusi - see võib olla lümfisõlm aga ka mingi kasvaja, arvatavalt healoomuline. Igal juhul tuleb arstile näidata. Alustada tuleks perearstist, kes siis vajadusel suunab edasi kirurgile.