pärakupiirkond valulik 01.01.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 24a naine. Viimased paar nädalat on pärakupiirkond äärmiselt valulik. Enne olnud pärakulõhesid korduvalt. Praegu tundub, et see koht on ka tursunud ja väga valulik - käies, istudes, lamades. Kakada äärmiselt valus (tundub olevat sooles selline torkiv-tiriv valu).
Kasutasin Preparation-H küünlaid, aga see teeb minu meelest valu suuremaks, määrisin väliselt ka Troxevasin'i salviga. Kaaliumpermangaadiga soe istevann leevendab hetkeks valu (istudes kausis end lõdvaks lastes tundsin, et pärakuääres on nagu pehme paise - püsti seistes on kõik ok).
Muidu istuv töö, aga liigun palju (teen sporti). Kõht käib enam-vähem korralikult läbi, aga vaevlen väiksest peale gaasivaludes - need väljuvad alles peale parajat punnitamist.
Kui see ongi hemorroid, kas selle eemaldab proktoloog või ikkagi kirurg?
Millise arsti juurde peaksin pöörduma? Kodukoha järgses Keila haiglas minu teada proktoloogi pole. Kas minul, (harjumaa elanikul) on võimalik pöörduda teise piirkonna arsti vastuvõtule?
Kas seda saab ravida kodusel teel (maarohud)?

Lugupidamisega,
Mare

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Et täie kindlusega Teie küsimustele vastata, on vaja ikkagi Teid läbi vaadata. Hemorroididega tegelevad nii kirurgid, kui ka proktoloogid (viimased on eriti spetsialiseerunud - Eestis vaid Pelgulinna Haiglas).Harjumaa elanikud saavad perearsti saatekirjaga pöörduda kõikidesse Tallinna Haiglatesse. Maarohtudega ravi võib soovitada ka vaid peale läbivaatust, Teie kirjelduse järgi palju võimalusi ei jää.