liignahk huulel 20.09.03 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere dr.Tepp

mulle on jäänud kukkumise tagajärjel huulele arm (liigliha),kas sellist asja on võimalik eemaldada ja kui on siis kui palju selline asi maksma läheks

ette tänades
madis

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Peaks olema võimalik eemaldada küll, kuigi ka eemaldamise järgselt jääb arm. Olenevalt sellest, kuidas praegune arm välja näeb tuleb enne hinnata, kui palju operatsiooniga asi paremaks läheb ja kas üldse tasub teha. Haigekassa hinnakirja järgi peaks selline operatsioon maksma natuke alla 3000 EEK-i, eras võivad küsida ka rohkem. Kui liigliha on tõesti kole ja Te olete haigekassa kindlustusega kaetud, siis meditsiiniliste näidustuste olemasolul ei tuleks Teil võib-olla üldse maksta (v.a. voodipäevatasu). Pöörduma peaksite näö-lõualuu kirurgide poole. Sellised spetsialistid töötavad Tartu Ülikooli kliinikumis ja Tallinnnas PER-s (Mustamäel).