Muna reie siseküljel ja rasedus 15.05.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Juba ligi aasta on mu vasakul reiel selline munakujuline moodustis, reie ülaosas, siseküljel. Nahka kombates on tunda selgepiiril. Ei valuta, kuid vist on suurenenud last oodates.
Ma olen 8 kuud rase hetkel.
Mis variandid on uurida, mis see võiks olla? Kas oskate ehk ütelda?
Ise elan Valgas.

Teine küsimus: kas näo peal olevat kasvavat sünnimärki on lubatud eemaldada kohaliku tuimestusega ja kas tuimestus mõjub kuidagi ka rinnapiima kaudu lapsele?

Sünnimärgist on saanud kasvav moodustis, tumepruun ja ebaühtlane, ümbert nahk ka punetab. Vahepeal sügeleb ja nagu kipitab.
Tervitades, H.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ultraheli uuringut Teie reie peal olevast moodustisest saab teha ka raseduse ajal, see ei kahjusta ei Teid ega loodet. Ei näe sellel küll erilist mõtet, sest soovitaksin Teil peale sünnitust see esimesel võimalusel kohe eemaldada - jäänud ei ole ju kaua.
Kohaliku tuimestuse mõju rinnapiima kaudu lapsele on väga minimaalne kui mitte olematu. Kohalikku tuimestust võib kasutada ka näo peal olevate kasvajate eemaldamiseks.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

valu vasaku põlve siseküljel

Tere!
Vasaku põlve sisekülg on muuunud järjest valulikumaks. Probleem on vist alanud juba ammu. Varem oli aeg-ajalt nagu midagi kergelt tunda põlve juures. Siis sai määritud vahel liotoniga, vahel ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Nagu Teile juba füsioterapeut ütles, võib tegu olla meniski probleemiga. Soovitan pöörduda ortopeedi vastuvõtule.

Loe edasi

Reiesong

Kas on teoreetiliselt võimalik, et reiesonga ei avastata ultraheliga, vaid on vaja kompuuteruuringut? Olen lugenud juhustest, kus seoses reiekanali avamisega on avastatud reiesong. Operatsioon võeti ette ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Mida edasi teha, saaksin Teile öelda, kui tulete minu vastuvõtule, kus saaksin Teid läbi vaadata ja seejärel otsuse teha. Kuna olete juba paljude arstide/kirurgide juures käinud, ei pruugi ka mina igal ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: