Rullmassaaž ja veenide sulgemine liimiga 04.06.20 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Austatud Veronika Palmiste-Kallion

Soovin küsida, kas praegusel ajal kuulsaks saanud rullmassaž on veenilaiendite puhul pigem vastuoluline või kui rull ei puutu kokku otseselt veenilaiendiga (CEAP alusel on tegemist C2ga), tohib ikka rullmassažis käia ning kas see on pigem soovitatav? Ning kas veeni sulgemine liimiga on Teie arvates tänapäeval parem viis veeni kosmeetiliseks raviks või operatsioon on vajalikum? Saan aru, et patsiendid on erinevad, kuid püüan hetkel valida operatsiooni ja liimi vahel, kuid operatsioon tundub rohkem levinud kui liimiga täitmine, sellest pole väga kuulnud.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Mul puudub kogemus rullmassažiga. Samas sõltub see ilmselt massaaži tugevusest ning veenilaiendite asukohast.
Veeniliim on olnud võrreldes teiste meetoditega kättesaadav oluliselt lühemat aega, seetõttu ei ole selle kohta ka nii palju materjali. Kindlasti on liim oluliselt toredam kui ükski operatsioon, samas on kirjeldatud päris huvitavaid tüsistusi just liimiga, milliseid operatsiooniga ei ole esinenud. Soovitan küsida ning arvestada oma arsti arvamust, kes Teile antud protseduuri pakub.

Veronika Palmiste