Maksanäidud 05.05.22 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere!
Kirjutan seoses oma 3,5 kuuse lapsega. Käisime andmas vereanalüüse, kus ASAT(107) ja ALAT(157) näidud olid kõrged . Hiljuti sai laps ka hepatiidi vastase vaktsiini esimese doosi. Kas need näidud võivad olla sellest tingitud ja millele nii suured näidud võivad viidata?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere, mingi põhjus peab ju olema, et need uuringud tehti. Kui perearst need analüüsid määras, siis tegeleb kindlasti ka edasi.
Kjulge