Refluks ja söögitoru põletik 08.02.22 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Mida süüa ja kui palju.165 pikk ja 60 kg.Paluks mingitki näidismenüüga.Praeguse dieedi ga olen kaalust kaotanud 8 kg Söön hommikuti putrusid vähese või lisamisega japiimaga pooleks.Vahepala banaan või pirn Lõunaks kana vööd kalaga keedetud supp aedviljadega Magustoiduks hiljem kisellid rosinate õuntega.Vahepalaks kaerasepikavokaadoga keeduvorstiga või banaan või pirniga Õhtusöögiks kartul keedukastmega punane peet või muu aedvilja salat .Kell 8 kohupiim .voi keedusinga sepik.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Mõistan teie mure, kuid kirja teel pole võimalik siiski personaalseid toidusoovitusi koostada. Toidusoovituste andmiseks on vaja pidada eelnevalt toidupäevikut, kus on kirjas lisaks toiduvalikutele ka märkused enesetunde ja kõhu läbikäimise kohta. Lisaks võivad kaebuseid tekitada või süvendada erinevad ravimid, stress, jm. Toidusoovitused tuleks nõustajaga koos läbi arutada, et nad tõesti teile sobiks. Seega, kui soovite toitumisplaani korrigeerida, soovitan teil pöörduda toitumisspetsialisti vastuvõtule, kes aitab kõiki faktoreid arvesse võttes teie toiduvalikuid kohandada.
Mina saan pakkuda vastuvõttu Tallinnas. Aja leidmiseks ja registreerumiseks saate soovi korral kirjutada aadressile toitumine@kliinikum.ee
Parimatega,
dr. Ehala