pisted südames 02.10.01 / Südamehaigused

Külastaja küsib:

Olen 28 aastane naine. Viimasel ajal õhtuti tunnen südames torkeid.Magama minnes "surevad" vasakpoolne käsi ja jalg ära ja tunnen ennast väga ebamugavalt. Millest see võib tingitud olla, kas sellel võib olla tegemist vähese südamekoormusega (töötan arvuti taga ja liigun vähe)

Tänan ette.

Mari

Arst vastas:

dr Meelis Vainu

Kardioloog

Tallinna Diagnostikakeskus

Tõenäoliselt on Teie puhul tegemist kombinatsiooniga negatiivsete faktorite koosmõjust- vähene füüsiline koormus (võimalik, et lisandub ka sellest tingitud

madal vererõhk) ning istuva eluviisi puhune sundasend. Viimase puhul tekib ülekoormus lülisambale, mis väljendub taolistes vaevustes nagu Te kirjeldate. Nõuanne- tegelege enam füüsilise koormuse ja (ravi)võimlemisega, et parandada enesetunnet.

Meelis Vainu

Tallinna Diagnostikakeskus