Peenisepea tundlikus 08.03.23 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere

Sain aasta tagasi teada, et eesnaha alt on vaja ka peenist pesta. Seda varem kahjuks ei teadnud. Hetkel on selline probleem, et peenisepea on kuiv, kleepub eesnaha külge ja on väga tundlik igale otsesele puudutusele. Olen iga päev pestnud veega ja vahel seebiga. Ei ole hetkel aidanud. Olen 2 a u igapäev eneserahuldanud kuivalt. Äkki on hõõrdumise tagajärjel peenisepea kahjustada saanud? Kas on võimalik kuidagi valu leevendada? Aloe vera? Niisutav kreem bioderma. Arsti vastuvõtule ei sooviks algul tulla.

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Esmases abiks soovitan kerge soolaveega loputused. 0,9% Naatrium kloriid (nn füsioloogiline lahus). Seda saab ka osta purgis apteegis või võite ise teha – proportsioon järgmine ehk 1 liitri vee pealt panna ühe suppi lusikat toidusoola (või natuke rohkem). Leida vastavalt topsik/nõud ja selles soola lahuses toatemperatuuris hoida oma suguti 10-15 minutid 2 korda päevas. Peale seda kuivatada käterätikuga ja panna peale Bepanthen. Reeglina kahe-kolme päeva jooksul läheb juba peremini.