migreenirohud ja imetamine 27.01.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,
Olen imetav ema (laps 10.kuune ja niikaua olen ka imetanud) ja taas on hakanud vaevama migreenihood. Enne rasedust sain migreenist abi Clotam ravimiga, raseduse ajal ei vaevanud mind 9 kuud kordagi peavalud, nüüd aga olen taas migreenik. Kas võin hakata kasutama taas Clotam ravimit, mul on seda veel olemas või on mõni teine ravim, mis imetamisega ehk paremini kokku sobib, kui ca 1 kord kuus migreen kallal?
Tänades.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Clotam ei ole soovitatav, selle toimeaine eraldub rinnapiima.
Kasutada võib ibuprofeeni. Ibuprofeen imendub rinnapiima väga väikestes kontsentratsioonides, mistõttu on ebatõenäoline tema mõju imikule rinnaga toitmise ajal.

Kalle Kurvits