astelpaju 18.09.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Mille tarbeks kasutatakse astelpaju õli? Olen kuulnud, et ka armide paranemise kiirendamiseks, vastab see tõele? Kui ei, siis missugune ravim on parimaks vahendiks silma armide paranemisele? Ette tänades Kristiina.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Astelpaju õli on valuvaigistava toimega ning kiirendab kudede armkoe teket (granuleerumist) ja epiteliseerumist.

Kasutatakse sees- ja välispidiselt. Naha ja limaskesta kiirituskahjustuste vältimine röntgenteraapias, välispidiselt kasutatakse haavandite, visalt paranevate haavade ja günekoloogiliste haiguste raviks. Seespidiselt kasutatakse mao ja kaksteistsõrmiksoole haavandtõve kompleksravis.

Silmas kasutaksin suure ettevaatusega (lubatud limaskestal).

Apteegis on retseptiravimina Actovegin silmageel, mis suurendab energeetiliste protsesside efektiivsust raku tasemel ja on näidustatud sarvkesta ja konjunktiivi kahjustuste, põletuste raviks. Asjatundlikumat nõu saate ikka silmaarsti käest. Dr. Schotter vastab kliinik.ee-s teie küsimusele ehk professionaalsemalt.

Omapäi tarvitamiseks julgeksin soovitada kummelit. 1 spl. droogile valada 1 l keevat vett, lasta 15 min. tõmmata, kurnata. Kasutada mähisena steriilsel haavalapil.

Kalle Kurvits