Kilpnäärme ravimite mõju rasedusele 09.06.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Saadan edasi perekool.ee küsimuse:

kuidas mõjuvad kilpnäärme rohud (antud juhul Merkasolil) mu lapsele? olen teist kuud rase ja kogu aeg seda võtnud , nüüd küll koguse vähendanud kahele tabletile päevas aga väike hirm on ikka sees. Kas on võimalik, et mu lapsel tekib väärareng ? Ja kuna see on praktiliselt kolmas sünnitus järjest- eelmised lapsed on kahe aastane ja teine kümne kuune, kas see mõjub ka kuidagi raskendavalt ? Ühesõnaga, kas on põhjust muretseda ?
Annika

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Annika.
Oma kilpnäärme haiguse tõttu vajate kindlasti ravi. Võiksite aga oma raviarstiga ühendust võtta, kas Te ei saaks raseduse ajal kasutada Merkasolili asemel Tiotil'i (Propylthiouracilum)- dr Anne Kirsi soovitus. Samas nii merkasolili kui Tiotili kasutamise ajal on võimalik kaasasündinud struuma teke. Kui lapsed sünnivad väikese vahega , on see alati emale veidi koormav, peate ju jagama enda hoolt kolme väikese vahel. Kui toidate rinnaga, katsuge oma teine laps võimaluse korral rinnast võõrutada ( ravim mida kasutate ja ka tiotil imendub ka rinnapiima), samuti on rinnaga toitmine raseduse ajal Teile lisakoormuseks.
Edu Teile soovides Aire Sekavin