mure 22.03.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere
Minu abikaasa on alkohoolik, aegajalt käib ta ka ravil, aga tulutult. Nüüd üritab ta jälle ravile minna. Probleem seisneb selles, et tunnen end täiesti lõksus olevana. Kui olen otsustanud oma eluga edasi minna (mehe juurest ära), siis viimaks annan ma talle ikkagi andeks (kuigi olen kohutavalt haiget saanud) ja üritan peret koos hoida. Kergemaks ei tee asja ka minu ema suhtumine olukorda. Tema jaoks peab vähemalt väliselt kõik korras olema, ta toetab pigem minu joodikust meest, kui hoolib minu eaolust. Niisiis ei jätku mul julgust astuda otsustav samm. Kohutav küll, aga kardan ema ja ohverdan end joodiku nimel. Keeruline lugu ja ma ei tea mida teha, et olukorda parandada.

Arst vastas:

dr Harri Küünarpuu

Tallinna Psühhiaatria Haigla, Perekonnastuudio ABX, Psühho-Konsultatsioonid MTÜ

Tere!

Ma olen siin Teie poolt ja arvan kah, et näivuse pärast elamine ei ole inimvääriline.

HK