Luulud? 15.05.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mure on ema pärast, eelnevat on olnud psühhiaatrilisel ravil.Tänase seisuga ei võta ravimeid ja arsti juurde ka ei lähe.
Arvab, et usuhullud nagu näiteks metodistid märatsevad tema korteri akna all, keegi käib tema külmikus ja viib ära toiduaineid.Pidev vajadus kontrollida oma lapselapsi jnejnejn.Vahepeal arvab, et keegi pereliikmetest on "ära varastatud"
Kuidas selliste sümptomitega inimene arsti juurde saada?Ise ta ei tunnista ja vabatahtlikult ei pöördu arsti juurde.Samas juba häirib see lähedaste, eriti laste elu, kuna käib neil koolis ja sõprade juures vastas ja sunnib neid koju minema jne.Manipuleerib vaimselt, telef teel ja sõnumitega.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vajab arstiabi (arstirohtu) ja jutud siin ei aita. Kui ta ise arsti jutule ei lähe, siis keegi lähedastest võtku see käik ette ja psühiaatriga koos saab tegevusplaani teha.
Tegutsege koostöös elukohajärgse psühhiaatriga.
Head rohud olemas.
Kannatlikkust.
Jüri O.-M. Ennet