ei suuda rahuneda 26.01.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

lugu selles,et ma ei suuda enam olla täiesti rahulik.Kogu aeg on väike vibra sees nagu kardaks midagi või oleks midagi halba kohe juhtumas.Ärritun kergelt ja nutma hakkan ka kergelt.Kogu selline olek on alguse saanud peale isa surma millest on möödas juba 3 aastat.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mõte liigselt minevikus kinni. Elu on olevikus, vaja siia tulla. Vajalik ka elusihid paika panna ning neis suundades siis liikuda. See oleks põhiküsimus.
Relax-harjutused, kehakultuur, õige režiim jne - see on abistav komponent.
Veidi peaks ka pihtima, siis kergem ennast sisemiselt leida, sihte seada.
Kõrvalt vaadeldes suudab tohter arvatavasti ka üht-teist lisada.
Kuskilt sellest repertuaarist tulebki alustada.
Terivtades,
Jüri O.-M. Ennet