Ei oska enam. 04.12.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Olen peagi 17 aastane tüdruk. Olen alati selline suhteliselt depressiivne inimene olnud. Pidevalt on käinud läbi enesetapumõtted, mida õnneks rakendada pole julgenud. Oli probleeme ka lõikumisega (siiani tekib vahel kiusatus. Küsimus on selles, et äkki te oskate öelda, kas asi on piisavalt tõsine, et kkellegi poole pöörduda, ja kui jah siis kelle. Vahepeal langen nii suurde masendusse, et ei taha enam midagi teha ega midagi mõelda. Tekivad tõsised ärevushood ja see ajab mind lihtsalt hulluks. Magada ma korralikult ei saa ja näen palju veidraid unenägusid. Söögiisu on muutlik, vahel ei söö mitu päeva, joon ainult vett. Ma ei tea enam mida teha, see kõik ajab mind hulluks ja tahaks vahel lihtsalt karjuda ja laamendada.
Loodan et oskate nõu anda.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. Vestlus Emaga, oma mure jagamine olgu esimene.
2. Psühhiaatri jutule ja saad veidi arstirohtu meeleou korrigeerimiseks ja une parandamiseks.
3. Töö- ja puhkerežiim korda.
4. Minu harjutus vabastab liigsetest pingetest.
Igast murest saab üle!
Oled tubli ja saad hakkama!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet