Põlv ja selg 20.01.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Hakkasin käima veidi aega tagasi jõusaalis, olen terve elu sporti teinud,kuid mul on tunne, et alustasin liiga intensiivselt raskuste tõstmisega.
Peale jõusaali avastasin päev kaks hiljem,et vasakus põlves käib naks läbi kui kõnnin. Vahepeal hakkab ka valutama kuid siis läheb jälle üle.
See on kestnud nii juba umbes poolteist nädalat. Kas see on tingitud lihtsalt ülekoormusest või võib olla midagi tõsisemat?
Selg sai ka ilmselt koormust, alaselg valutab juba tükimat aega, ilmselt vale tehnika tõttu. Vahepeal liigub valu üle kogu selja.
Ükski kreem või määre pole aidanud.

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Arvan, et vas põlve kaebus võis tulla ühekordsest liigsest koormusest jõusaalis. Soovitan väiksema koormusega edasi treenida. Soovitan lisada põlve stabilisatsiooni harjutusi:

https://www.youtube.com/watch?v=2-ZJ69nx4m0&ab_channel=TimFraticelli-PTProgress

Valu vastu võid proovida kinesioteipimist alaseljale ja vas põlvele.

Tervitades,
Priit Ailt