Kiri. 07.12.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.Mind kimbutab juba üle kuu aja kestev vasaku poole valud.Valud hakkasid lihtsalt ise.Nõ. tiivanukist,mis kiirgab ka rinda ja vasakusse kätte.Valud olid suht julmad,ei aidanud käsimüügi valuvaigistid.Käisin sellega ka perearstil,tegi egk,see oli korras.Ütles,et roietevahelise närvi põletik,midagi muud,ei uuringuid,ei midagi ei teinud.Valu kestes läksin uuesti,kirjutas Vimovo taplette,see aitas vaid korraks.Rohkem ei läinud arstile,kuna leidsin,et mõtetu,kui oma perearst midagi ei tee.Põen ka diskoidset luupust.Oma nahaarstiga rääkides tuli välja see,et see pole mu haigusega seotud.Kannatasin kuu,siis jäi järgi.Aga ikka on aegajalt valud seljas,rinnas,ja nüüd ka kaenla all.Mitte väga hull,aga häirivad.Selline ebamugavus tunne,kui midagi vastu nahka läheb jne.Põletav,kiskuv,ja selline vastik tunne.Katsudes valus ei ole,ainult kui kätt üless sirgu ajada,siis valutab.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Valu meenutab pigem närvivalu, see võib olla nt vöötohatisest. Soovitan head koostööd oma perearstiga, korrigeerida kronilise närvivalu ravi, nt gabapentiin, pregabaliin, duloksetiin. Teeksin ka röntgenipildi rindkerest ja koormuselektrokardiograafia, need muude tõbede välistamiseks.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi