Veri korras või mitte? 10.05.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Kas selliste näitajatega on vaja pisut raua juurde tarbimist ja foolhappe ja B12 lisaks võtmist? Töö on mul füüsiliselt kohati päris raske. Probleemiks oli pearinglus ja nõrkus. Üks arst ütles, et pole vaja juurde võtta, teine ütles, oleks vaja. Toon põhilised näitajad: Hemoglobiin 123, ferritiin 31, erütrotsüüdid 3,78, MCV 97,9. Muud näitajad olid normi piires.
Kolm kuud tagasi kui olin võtnud 2 kuud multivitamiini, olid B12 ja foolhape korras. Kuid ka siis olid erütrotsüüdid ja MCV sama moodi paigast ära. Rauapuuduse teema on mul viimastel aastatel kogu aeg olnud. Mis oleks teie soovitus, nägemus? Tänan!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Esmalt vabandan, minust mitteolenevatel põhjustel jõudis teade Teie küsimusest minuni suure hilinemisega.
Minu poolt ei ole õige hakata midagi diagnoosima, seetõttu ei saa anda ka ravisoovitusi. Sellel vaevusel on väga palju põhjuseid, neid tuleb täpsustada arsti vastuvõtul.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi