Valk uriinis 17.07.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Käisin perearsti juures vereanalüüsides ja tehti ka uriini proov, kuna kaebasin vasakus põlves aeg ajalt valu/pinge tunnet ja kerget surve tunnet vasakus jalas. Seda pigem õhtuti ja näiteks mast püsti tõustes. Vered olid korras, kuid uriinis leiti 0,25 ühikut valku, varasemalt on uriini ka kontrollitud kuna peale 3.sünnitust (kokku 3 sünnitust, aastatel 2009, 2011 ja 2017) oli tihedam pissi häda, uriini külve on ka tehtud, mis on korras. Otsustati teha kõhu ultraheli, mis oli korras, välja arvatud leiti vasakus neerus Bertini sammas.

Seejärel käisin ka nefroloogi juures, kes osutus minu jaoks lihtsalt ebasümpaatseks, ta rääkis, et liigne sünnitamine kahjustab neere jne, saadab mind neerudega kompuutrisse, sinna ma kohe ei läheks, kuna see on väga suure kiirgusega, ühesõnaga otsitakse põhjust 0,25 ühikut valku. Pissi häda enam nii tihti ei ole, kui vaja saab ka üle 2 tunni vastu pidada :) Kas peaks tegema kompuutri kindlasti või saaks veel mõne vere ja uriini prooviga asja uurida ?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Valk uriinis võib esineda täiesti tervetel, füüsiliselt aktiivsetel inimestel. Ka kestev seismine võib soodustada valgu sattumist uriini. Oletan, et 0,25 ühikut võiks olla 0,25 g/ liitris. Seda pole üldse palju. Kui vererõhk on normis ja teised testid korras, siis elage rahulikult, kuid vajalik on uue uriiniproovi tegemine nt 10 p möödudes. See kõlab inetult- liigne sünnitamine. See on paari otsustada - mitu last ja millal. Kellelgi kõrvalisel, ka arstidel pole siin midagi arvustada. Sünnitatakse ka 10 x ja kõik on hästi.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi