Vesi maksas? 01.10.09 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, lugupeetud dr. Veskimägi! Mul on juba pikemat aega olnud rindkere all roietevahelises piirkonnas ebameeldiv punnitav tunne. Ka füüsiliselt on kõhu ülaosa justkui ette vajunud. Käisin mõnda aega tagasi ühe alternatiivmeditsiiniga tegeleva arsti juures, kes arvas, et mul on maksas (või maksapiirkonnas) vesi. Ta lisas veel, et tavameditsiin pole tema teada sellise probleemiga tuttav. Mida Teie sellest arvate? Alternatiivmeditsiiniga tegelev arst ütles, et kasu võib olla Biolatte seedeensüümide võtmisest. Nii ma ka tegin, kuid paremaks ei läinud. Millega võiks Teie meelest tegu olla, kelle poole peaksin pöörduma või mida ette võtma?
Suur tänu vastuse eest! 22-aastane neiu.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Minu poolt vastus lihtne. Palun pöörduge perearsti vatuvõtule. Kolleeg saab kõike lähemalt küsitleda, määrata uuringud ja konsultatsioonid erinevate spetsialistidega. Siis on võimalik jõuda sisulise ravini. Alternatiivmeditsiin on omal kohal kui klassikaline meditsiin on välistanud tõsised või rasked, eriravivajavad haigused.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi