HOMMIKUNE NOHU 11.10.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 38-aastane naisterahvas ja juba aasta hädas nohuga, mis piinab mind hommikul ärkamisest kuni kodust lahkumiseni välja. Muudel aegadel pole vajadust nina nuusata. On see mingi imelik allergia või reageering sellele, et mul on pingeline töö ning enamasti ma ei taha hommikuti tööle minna? Mida teha?
Ilusat sügist!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Raske öelda. Ninaprobleemid on küllaltki keerukas valdkond, mis on seotud suuresti ka inimese füüsilise ja psüühhilise seisundiga. Teie puhul, enne kui hakata müstifitseerima sadade oletuslike põhjustega mõtlen konkreetsele põhjusele. Nimelt allergiale kodutolmu lesta suhtes, seda mikroskoopilist loomakest, Dermatophagoides pteronyssinus`t esineb igas voodis miljoneid. See muidu ohutu satikas toitub meie kehalt pudenevatest naharakkudest. See iseenesest pole paha, kuid paha on see, et ta ka " kakab" meie voodisse. Ja selle sehtes tekibki tihtipeale hommikul avalduv allergilise nohu tunnused.
Soovoitan nõu pidada ninahaiguste arstiga, kes teks ka testid kodutolmulesta allergia suhtes ja määraks ravi. Abi oleks ka katsetamisest võimalusel päris uute linade ja madratsiga, kui probleem kaob, siis oleme niiviisi saanud teada põhjuse.
Head tervist soovides Madis Veskimägi