Roos 03.02.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Mu ema märkas mu säärel punakat laiku ning ütles, et mul võib olla roos. Mina ei teadnud sellest haigusest midagi, kuid veidi uurides sain aru, et punetav koht on muidu veidi soojem. Laike olen märganud jalgadel u kolmes erinevas piirkonnas. Aeg-ajalt tulevad nad nähtavale. Olen tähele pannud, et nt istudes jalg üle põlve, tulevad laigud just sinna, kus jalad omavahel kokku puutuvad.
Kas mul võib olla roos või on tegemist lihtsalt mingi kerge nahalöövega vms?

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist
Roos kulgeb ikka päris kõrge palaviku ja väga halva enesetundega - niimoodi ta lihtsalt ei teki ega kao, roos ei lähe ära ilma antibiootikumita. Kui istuda jalg üle põlve, siis on selline laik täiesti normaalne veresoonte reaktsioon. Ja kui laigud kord tekivad, kord kaovad, siis see ei ole ohtlik ja sellele tähelepanu pöörama ei pea.
Lugupidamisega
Le Vallikivi