Alakõhu valu 02.03.24 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Aastaid on kestnud alakõhus torkivad valud, olen käinud soolteuuringul, oli korras , vereproov näitab PSA ülenormi taset, tehtud ka kompuuter uuring ja sellepõhjal kõik korras .

Eesnäärmele ka ultraheli tehtud, urineerimise ja sekauaalsusega probleeme pole.

Valud on just puusakontide juures, ja kiirgab ka mujale. Kas selline asi võib olla kõrgemast PSA tasemest?

Parimat.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Nii kõrge PSA tase kui ka alakeha valud võivad viidata eesnäärme põletikulisele haigusele. Selle haiguse suhtes teil uuringuid tehtud ilmselt ei ole. 28 aastase mehe jaoks puuduvad PSA normi piirid ja väljaspool põletikuuuringute konteksti ma seda enne 40ndat eluaastat teha ei soovita.
Kui on alakehavaevuseid, siis soovitan külastada meestekliinikut.