HoLEP tehnoloogia meetodi kasutamine BPH puhul 02.12.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

Healoomulise prostata suurenenud osa eemaldamise vajadusel soovin teada, kas nimetatud seadmed on ka Eestis kasutuses.

Mõned aastad tagasi lugesin ühest ajakirjast HoLEP meetodist (pilt artiklist manuses), kus mainitakse, et:
"... Euroopa kliinikud kasutavad laialt HoLEP tehnoloogiat, kuna seda peetakse eesnäärme adenoomi eemaldamise progressiivseks meetodiks. ..."

Siit küsimus, kas Teie kliinikus on vastavad (HoLEP - Holmiumlaser) seadmed olemas?

Aitäh!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Meestekliinik operatiivset ravi ei paku. Eesnäärme operatiivse ravi meetodeid on maailmas mitmeid, nende seas ka reklaamis viidatu. Optimaalse raviviisi leidmiseks soovitan teil nõu pidada oma uroloogiga!