Pidev pissihäda ja ebamugavus suguelundite piirkonnas. 20.11.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Käsin 12-14 november Spaas saunas ja ujumas.
13. öösel/varahommikul ärkasin, käisin pissil ja tundus, et tuli kõik välja aga häda ei kadunud ära ja ikka oli tunne, et on vaja minna ja selline imelik pakitsus suguelundite piirkonnas. Käisin uuesti ja proovisin, et ikka täitsa tühjaks aga häda ikkagi ei kadunud.
Jõin siis vett palju ja olin üleval, käisin korduvalt väikeste vahedega tualetis. Lõpuks suutsin magama jääda ja hommikuks oli üle läinud.

13. käisin veel spaas ja nii kui ujuma sain oli tunne, et vaja pissida. Käisin aga häda ei kadunud kuhugi. Hoidsin siis sooja ja kuumutasin ennast rohkem saunades ja läks tasapisi nagu üle.

14 varahommikul jälle ärkasin piisihäda peale ja sama lugu, et häda püsib ja ebamugavus, pidevalt vaja minna tualetti. Käisin mitu korda ja jõin palju läks üle mõne tunniga.

14 enam ei käinud ujumas, kergelt saunas vaid aga püsivat häda ja ebamugavust siiski oli hooti.

15 oli samuti varahommikul ebamugavus ja pissihäda jõin palju terve päeva ja hoidsin sooja.

16 hakkas pissihäda ja ebamugavus õhtul ja ei kadunudki enam ära. Öösel oli uni katkendlik ja pidevalt oli vaja vetsus vaja käia.

17 jätkus pidevalt ebamugavus suguelundite piirkonnas ja käin iga 10-30 minuti tagant tualetis olenematta kas joon palju või mitte. Öösel ärkan 2-3 tunni tagant ja tunnen, et vaja minna isegi kui palju ei joo ja palju ei tule. Märkasin ka, et uriin on enamasti valge ja harva tuleb kollakat tooni. Ilmselt sellepärast et joon 3-4 liitrit vett päevas ja lisaks veel 1-2 liitrit teesid päeva jooksul.
Tundub, et palju joomine leevendab natuke. Kui joomise ära unustan läheb ebamugavus intensiivsemaks.
Viimastel päevadel on hommikul parem ja lõunast hakkab rohkem häirima. Tunne nagu midagi tahaks välja tulla aga ei tule. Pissimisega raskusi ega valu ei ole või siis vahest natuke keeruline alustada.
Täna tõin Perearstile keskjoa pissiproovi ja põletikku ei olnud näha. Öeldi, et kõik näitajad korras. Saadeti alguse piisiproov suguhaiguste testiks laborisse.

Sekselu on regulaarne nii kord nädalas või vahe tihemini ja sellega pole mingit probleemi olnud.

On ideid kuidas ma saaksin seda olukorda leevendada?
Kas ehk peaks mõtlema uroloogi või meestearsti külastusele?

Ahti

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Meestearst saab siin aidata. Ilmselt võib tegu olla eesnäärmepõletikuga. Tulge vastuvõtule!