Seksuaalelu häired 16.11.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Asi sai alguse aastast 2019.Mai alguses oli infarkt.Üks veresoon südames oli ummistunud.Päris kinni ei olnud,mingi kogus verd nirises läbi.Tartus tehti soone laiendus ja pandi võrk sisse.Enne infarkti oli mingi teadmata aeg kergeid erektsiooni häireid tunda.Päris ära ei vajaunud,aga koormuse tõustes hakkas järgi andma pisut.Igatahes oli tunda,et midagi on valesti.
Peale operatsiooni 8.mai 2019 pole olnud rohkem kordagi sellist probleemi kuni eilseni 15.11.2023,kus keset vahekorda koormuse kasvades kadus erektsioon täiesti ära.Sellist asja pole kunagi varem olnud.Alles pühapäeval 12.11.2023 oli kõik korras sellega.et nüüd niimoodi äkki juhtus,siis ehmatas ära.
Olen tähele pannud seda,et alates suvest on tundlikus oluliselt vähemaks jäänud.erektsioon küll tekib väga kiirelt ja kõik oleks nagu korras,aga tundlikus jätab soovida ikka tugevalt.
Minu küsimus ongi nüüd see,et kas see võib olla tingitud nendest ravimitest mida võtan,või peaks see olema stressi teema,või on oodata uut infarkti?
Alles kevadel käisin peale üht suuremat valuhoogu rinnus EKGs ja koormustestis,ning kõik näitajad olid nagu korras.Südamearst Toomas Jalakas muutis ravimi kogust juuli kuus.Enne oli Atoris 40 ja 1 tablet kord päevas,nüüd on 2 tabletti 1 kord päevas.Arsti arvates oli vaja vähendada kolesterooli taset.
Stressi kohapealt seda,et 11.05.2023 sai lahutatud 20 aastat kestnud abielu.Sellega seonduvad vaidlused ja elu ümberkorraldus on siiani käimas.Peale lahutust on mul olnud ainult 1 seksuaalpartner ja seda viimased 2,5 kuud.Samas on olnud palju raskemaid ja hullemaid perioode,et ma selle stressi julgeks kõrvale jätta ise.
Alkoholi tarbimine on ka väga vähene ja ei suitseta viimased 17 aastat.
Lisan ravimite nimekirja, mida võtan igapäevaselt.

Kodune raviskeem:
- atorvastatiin 40mg x2
- ramipriil 5mg x2
- aspirin
- pantoprasool 20mg x1-seda rohtu pole enam võtnud alates suvest.(arstiga läbiräägitult)

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ühekordse erektsioonihäire peale liiast ära ehmatada pole mõtet. Erektsioonihäirete põhjused on laias laastus seotud nelja teemaderingiga - muutused veresoontes, hormoonides, psühholoogia ja eesnääre. Kaks neist riskiteguritest on teie kirjas kirjeldatud. Kui soovite probleemidele lahendust, soovitan siiski meestearsti vastuvõtule jõuda.