vähetundlik 08.05.02 / Meestearst

Külastaja küsib:

Pöördun teie poole probleemiga, millele ma mujalt vastust ei oska otsida. Nimelt noormees (18), kellega käin, pole füüsiliselt piisavalt tundlik. Millegi muuga probleeme pole, erutub küll, aga tema ei jõua kunagi orgasmini. (juba mitme kuu jooksul. kuigi rutiinist on asi kaugel, pole millestki kasu). Ta ütles, et see olevatki mõnel mehel nii ja see pole minu süü.

Kui levinud on selline vähetundlikkus ja kas sellest on võimalik üle saada? Mis aitab selle vastu?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Antud juhul on võimalik on nii seemnepurske puudumine kui ka seemnepurse põide. Mõlemad variandid on harva esinevad, arvatavalt ainult ~1% meestel.

Üheks võimalikuks põhjuseks on mehe poolne superkontroll, mis mõnel juhul võib aja jooksul viia anorgasmiani. Osa mehi hoiduvad teadlikult seemnepurkest, kui energia `raiskamisest`.

Probleemist on enamikel juhtudel võimalik üle saada, kuid seda peab tahtma ka teie partner.

Edu soovides

Margus Punab