IL6 analüüsi vastus 25.06.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
mees käis sperma analüüsi tegemas ja vastus on minu jaoks jahmatav. Mida tähendab kui IL6 analüüsi vastus on üle 800? Netist otsides näen et see peaks olema kordades väiksem. Arsti visiit on alles 3.juuli.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Il-6 testi kasutame eelkõige varjatud põletike tuvastamiseks. Näitab eelkõige immunoloogilist ärritusseisundit sugutraktis. Lahjuks ei oma üks väljatõstetud mõõdik umbes 20st eriti suurt väärtust. Tervikpilti peab vaatama!