Peenisenahk 07.06.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Minul nimelt selline küsimus et kui kaugele peaks peenise pealen nahk tulema 14 aastasena. Minul ei tuleb peenisenahk soojavee all vaevaliselt üle peenisepea ja ilma selleta ei tule üle peenisepea. Kas see on normaalne?
Kui ei ole siis kas peaksin midagi ette võtma?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Selles vanuses võiks eesnahk juba vabalt üle peenise pea liikuda ja tuleks peenist eesnaha alt igapäevaselt ka pesta. Kui liikuvus on kitsa eesnaha tõttu piiratud, siis soovitan tulla meestekliinikus noorte nõustamise vastuvõtule. Vaatame üle ja anname soovitused. Vajadusel lisame ravimi, mis aitab kaasa eesnaha elastsuse kiiremale edenemisele.