Mükoplasma Genitaaluum 03.03.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, mul on küsimus suguhaiguse mükoplasma genitalium kohta. Sain positiivse tulemuse 5 kuud tagasi. Olen antibiootikumi kuuri saanud nüüd juba 3 korda. Esimene kord Azitro 3tbl korraga. Teine kord kuu aega hiljem Moxifloxa 7 päeva 1x400g. Kolmas kord kolm kuud hiljem (vahepeal näitas test neg) jälle Azitro kaks tervet ja 5 päeva poolikut. Nüüd 5 nädalat hiljem jälle positiivne. Sellest ei saa lihtsalt lahti, olen jälginud kõikki eeskirju, kasutanud kondoomi. Tundub, et arstide määratud rohud ei ole õieti määratud või see ravikuur on jäänud nõrgaks. Olen lugenud, et vaja ühte rohtu ja siis teist rohtu. Kuidas saaksin abi? Asun naaberriigis ja tundub lootusetu.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

MG on tõesti kahjuks järjest keerulisem ravida. Esimene kuur oli teil pisut leebevõitu, aga kasutatud ravimid on kõik täpselt ravijuhiste järgi.
Mina kasutan küll pisut pikemaid kuure.
Soovitan, usaldage ja arutage oma arstiga ravivõimalused veelkord üle. Olemas on ka reservpreparaat, mis pole kõigis riikides registreeritud ja lihtsalt kättesaadav.