Suitsetamine 08.11.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, abikaasa soovib hakata tubakat suitsetama, kuna usub, et see võib aidata tõsta testosterooni taset. Kas teil on oma patsientide hulgas välja tuua vastavat positiivset kogemust?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Teatud seos võib olla, aga see on üle kehakaalu. Tervisele oleks oluliselt kasulikum lihtsalt aktiivsem eluviis. Lisaks on testosterooni madalal tasemel alati ka onad põhjused, mis tuleks vast esmajärjekorras selgeks teha. Aga iga mees vastutab oma terviseceest ise...