Punetav ning valulik peenis, eesnahk 20.06.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
tunnen mure punetava peenise kohta. Valulik ning peenisepeal näha nö. punased “augud” (vt. pilti). Pesen korra päevas leige veega. Vastasel korral tekib ühe ööpäevaga päris palju valget mustust peale.
On see normaalne, kas tuleks pöörduda kontrolli?

Ette tänades.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Mis ma ikka oskan öelda - vaid seda, et eesti mehed on erakordselt vastupidavad!
Hügieeni osas on õige- kord päevas sooja vee ja leebe seebiga, soovitan beebiseepi.
Punetus aga pole kunagi normaalne, vaid enamasti viitab põletikule.
Ka antud puhul on näha olulised nahamuutused.
Soovitan tulla meestearsti vastuvõtule.
Meestekliinikusse tulles võtke kaasa hommikune esmasjoa kuse analüüs ja enne visiiti on soovitatav 24 tundi eesnahka mitte pesta.