Peenise ots punetab ja paistes 22.12.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, mõni nädal tagasi hakkas peenise ots kaaslasel punetama. Tegime kummelit ning tõmbas tagasi. Nüüd tuli jälle tagasi punetus ja turse. Kaebab ka sügelust, kipitust. Millega on tegu?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Põletikuga on tegu!

Küllalt tugev põletik nii eesnaha all kui ka naha peal.

Pildi alusel kahtlustaks, et pilt tehtud päev peale seksi?

90% juhtudel on mehe eesnaha põletiku põhjuseks partneri suguelundite põletik või mikroobide tasakaaluhäire. Seega edukas käsitlus eeldab mõlema osapoole üheaegset käsitlust.
Mehel soovitan meestearsti vastuvõtule tulla. Kui meie kliinikusse, siis võtke esimesele visiidile kindlasti kaasa ka hommikune esmasjoa uriin ja hea oleks peenist viimase 24 tunni jooksul ka mitte pesta.
Esmase abi saate ka oma perearstilt.
Seni korralik hügieen- pesta kaks korda päevas sooja vee ja seebiga, kord päevas kasutada leebet seepi.