Nahaalune muhk peenise all enne munandeid 26.04.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Märkasin, et on tekkinud nahaalune muhk peenisele. See on seal juba umbes nädalaega. Kui muljun siis on nagu kõva pallike. Alguses oli väike aga nüüd on üsna suureks läinud. Alguses oli muljudes valutu kuid nüüd on läinud muljudes valusaks. Proovisin ära pigistada nagu mädapunni, kuid nagu mäda kanalit ei teki. Pole vist väga tark seda ise puruks teha nõelaga?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Keeruline on ilma nägemata, katsumata head nõu anda. Suure tõenäosusega nahaalune vedelikutsüst või rasunäärme ummistus. Mida rohkem näpite, seda valusamaks läheb. Osadel juhtudel kaob ise. Targem oleks aga ehk siiski meestearstile ette näidata! Siis saab ka täpsemad edasised tegevusjuhised anda.