Peenisel liigliha 30.03.19 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Paar nädalat tagasi tekkis selline liigliha moodi asi peenisele. Ei sügele. Lisan pildi
Millega võib tegu olla ja kas see on vahekorras olles naisele ka nakkav?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pildi alusel lõpphinnangut keeruline anda, kuid suure tõenäosusega on tehemist HPV viirusest tingitud kondüloomiga kusitis. Tegemist on sugulisel teel leviva haigusega, mis küll võib organismis pikalt ilma miski avaldumisvormita püsida. Seega ei pea oleme värske nakkus. Ravi on kenasti olemas, kuid selles paikmes keskmisest keerulisem. Tulge vastuvõtule!