olen kirjutanud küsimused 10.03.19 / Meestearst

Külastaja küsib:

eesnäärme probleemid,veri spermas,peale urineerimist ei täheldanud

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kirja järgi katsetate eesnäärme ravis Gentos ravimiga. Mina sellist ravimit kahjus ei tea. Kui on eesnäärmeprobleemid/kusemishäired ja spermas veri, siis tasuks ikkagi vastuvõtule tulla. Tuleks teha uuringud eesnäärme suuruse, kusevoolu dünaamika osas, välistada põletilkud ja kasvaja võimalus. Ultraheliuuringuga näeb ka seemnepõiekesi, mille muutused on samuti sageli verise sperma põhjuseks. Kõige tõenäolisem põhjus selles vanuses on siiski harv seksuaalelu.
Kui probleem püsib, tuleb kindlasti meestearsti või uroloogi vastuvõtule tulla!