Suguhaiguse välistamine 23.03.18 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Nimelt peaaegu 4 kuud on kimbutanud erinevad probleemid. Valu alakõhus ja munandites, rindkeres ning enesetunne on olnud kehvavõitu. Lisaks on ka alaseljavalud, millega hetkel käin arsti juures. Enne seda oli kaitsmata vahekord pärast mida 7 päeva hiljem tegin ka viie üldlevinuma suguhaiguste analüüsid, mis olid kõik negatiivsed. Kas 7 päeva tuvastamiseks on piisav aeg? Lisaks on välistatud HIV.
Selle aja jooksul olen käinud meestearsti, uroloogi juures, perearsti juures ning tehtud on sperma analüüs, vereanalüüs,roojaproov, uriinianalüüs, mis väidetatalt on kõik korras. Nende analüüside tulemused ka manuses. Sooviks teada, et kas antud analüüsid näitaksid ära kui siiski oleks probleeme mingi sugulisel teel leviva haigusega või peaksin veel eraldi analüüse tegema, et antud teema välistada.
Kas valu munandites ja alakõhus/kõhus võiks olla hoopis seotud seljahädadega?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Uuringud on korras.
Suguhaigused välistatud.
Kui südametunnistus ikkagi piinab, siis tasub ehk psühholoogi külastada.

Kaebuste ja uuringute alusel on kõige suurema tõenäosusega tegemist vaagna valusündroomiga, mis võib antud juhul olla seotud ka selja probleemidega.
Alustade perearstil selja uuringutest ja ilmselt tuleb leevenemine füsioteraapiast.