Vahutav uriin 16.06.17 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, minu uriin on vahutanud juba kolm kuud või isegi neli. Käisin perearsti juures kartes neeru põletikku kuna ala selg annab vahest kahtlaselt tunda, aga see võis olla seljalihase põletik ülepingest tööl. Arst tegi vereanalüüsi ja ka uriini analüüsi mis olid korras. Hirm või kahtlus tekkis muidugi sellest, et paar aastat tagasi oli pisike neerukivi mis väljus ise. Probleem aga ei ole lahenenud tänaseni. Uriin ikka vahutab ja palju, klaasi urineerides märkan vahest hägust uriini, vahest selget uriini, aga vaht on seal 80 protsenti kindlasti. Vaht ei teki kiirest urineerimisel, survest. Surve on kuidagi vähenenud. Isegi väikse koguse juures on vaht mis jääb pinnale 1h kestma. Väga harva tekib kipitus peenisel, mäletan ka paari korda põletust urineerimisel, aga see oli ammu ja ainult 2x. Vahest tunnen valulikkust munandites, aga mitte midagi karmi. Elukaaslasel avastati klamüüdia, meile anti rohud. Kolm tabletti, kui neid võtsin, kadusid sümptomid, aga koheselt pärast mõju tekkis vahutav uriin tagasi. Palun abi, milles võib asi olla. Kas asi neerudes või on tegemist suguhaigusega, kelle poole edasi pöörduda, tänan.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Vahutavale uriinile pole kahjuks ühest põhjust pakkuda. Kui antibiootikumiga ära kadus, siis võiks tõesti mikrobioloogilist põhjust otsida. Soovitan tulla meestekliinikusse uuringutele. Meie laborivõimalused lubavad kergesti tuvastada nii kuse põletiku kui ka võimaliku mikroobse komponendi samast materjalist. Klamüüdia ja ebamäärased vaagna piirkonna vaevused räägivad samuti probleemide olemasolust.