punased laigud peenisel 08.02.17 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Avastasin täna 8.veebruari õhtul, et peenisele on tekkinud punased laigud, samuti peenisepea alumisele poolele. Olen olnud ühe partneriga umbes aastaaega koos. Eile käisin vannis, kus oli eeterlikke õlisid. Tavaliselt pesen ainult veega ja olen hügieeniga sinapeal.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Peenise pea põletik.
Enamasti seotud seksuaalelu ja partneri tupepõletikuga. kui siin seda komponenti ei ole, siis ilmaselt väline ärritus.
Kui probleem püsib, siis soovitan meestearsti külastada.
Kui taandunud, siis soovitan edaspidi vähem igatsugu keemiat keha peale lasta.