Seks ja tervis 21.01.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Vanusele vaatamata on tervis rahuldav. Olen iga päev vähemalt tunni väljas liikumas. Retseptiravimitest tarvitan vererõhu alandajat ja silmarõhu alandajat. Seksuaaltung on teatud määral säilinud ja vahetevahel suguti jäigastub hommikupooliku ööl. Seksi järel on enesetunne hea, kuid esineb külmakartlikkus umbes nädala jooksul.
Palun, milline variant on kõige tervislikum:
a) tavaline seks paar korda kuus
b) eneserahuldamine
c) eelnimetatutest hoidumine.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Regulaarne seksuaalelu on ühtpidi oluline tervisemõjur ja teiselt poolt ka hea tervise tunnus. Kuna ei tea partnersuhte seisu, siis A ja B. Esimene küll mitmel moel parema mõjuga.