Mehe viljatus 02.04.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Mul on selline mure,nimelt mu mehel oli u. 5a tagasi operatsioon,kus tal opereeriti nn. vesi munandit (loodan et väljend on õige). Operatsioon tehti Hiiul ja mehe vanus siis oli 30a. Probleem on selles,et ma pole jäänud rasedaks( kuigi minul pidavat kõik korras olema). Kas on võimalik,et mehes on asi? Meil on ka 6a. poeg. Kuhu peaks pöörduma ja kas meil on veel lootust? Teid ette tänades.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Arvestades olemasolevat infot, on Teil kindlasti võimalus probleem lahendada.

Hüdrotseele e vesimunandi operatsioonil ei tohiks üldjuhul mehe viljakusele kahjulikku mõju olla - eeldusel, et ei tekkinud operatsioonijärgset põletikku.

Mehe viljakust aja jooksul mõjutavaid haiguseid on palju.

Kindlasti peaks mehe läbi vaatamaa, tegema sperma analüüsi ja hormoonuuringud. Alles pärast põhjalikke uuringuid saab anda lõpphinnangu ja planeerida optimaalseima ravi.

Kliinikuid, kuhu pöörduda leiate tutvustvalt lehelt.

edu soovides

Margus Punab