Punased täpid peenisel 23.11.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere lugu selline, et peenise peal on punased täpid ja peenise pea sügeleb isegi siis, kui on pestud. Pesen teda iga päev. Punnid tulevad tagasi siis, kui olen vahekorras oma partneriga, kinndel partner. See on olnud paar viimast kuud ja ka eesnahal tuleb nahka maha ja sügeleb. Kui ei ole olnud vahekorras, siis paari päevaga kaovad need ära ja ei ole midagi viga. Mis võib selle põhjustada?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

90% meeste eesnaha põletikest on põhjustatud nende partneri tupe põletikest või tupe keskkonna tasakaaluhäirest. Samas, kuna tegemist on juba kuid kestnud probleemiga võib karta, et tekkinud on krooniline põletik perekonnas, kus mehe kaebusteta kulgev eesnäärmepõletik võib jälle omakorda olla põhjuseks naise probleemile. Soovitan soojalt teil mõlemal arsti juurde minna/tulla. Konkreetne lahendus tuleb naise ravist. Nagu öeldud - võib 40-50 % tõenäosusega probleem olla ka mehe poolelt juba olemas. Seni kasutage preservatiivi.